Cena Bitcoin spędziła tylko 93 dni powyżej 11500 USD

Cena Bitcoina utrzymuje się powyżej obecnych 11500 USD tylko przez 93 dni. Czy to lekcja historii, czy też wskazuje miejsce na rozwój?

Przy cenie Bitcoin Superstar oscylującej wokół 11500 USD ostatnie dane wskazywały, że aktywa spędziły tylko około trzech miesięcy swojego istnienia powyżej tego konkretnego poziomu.

BTC: tylko trzy miesiące powyżej 11,5 tys. $

Oficjalne uruchomienie pierwszej w historii kryptowaluty nastąpiło na początku stycznia 2009 roku. Urodzony podczas ostatniego ogromnego kryzysu finansowego, Bitcoin był tym „magicznym pieniądzem”, któremu w pierwszych latach nie poświęcano żadnej uwagi. W rezultacie jego cena przez chwilę była bliska zeru.

Jednak od tego czasu Bitcoin zaczął zyskiwać na popularności, co ostatecznie doprowadziło do poważnej zmienności na przestrzeni lat. Ogromne wahania doprowadziły aktywa do rekordowego poziomu w grudniu 2017 r., Wynoszącego prawie 20000 USD, a zaledwie rok później cena BTC spadła poniżej 4000 USD.

Przewijamy do przodu dwa lata, a Bitcoin jest obecnie na pozycji około 11500 USD. Chociaż poziom ten jest prawie dwukrotnie niższy od najwyższego w historii, ostatnie dane firmy analitycznej Skew poinformowały, że BTC nie spędził dużo czasu powyżej 11500 USD.

Dokładniej, cena BTC wahała się powyżej 11500 USD tylko przez 93 dni (lub trzy miesiące) od stycznia 2009 roku.

Podstawy na miejscu

Oprócz powyższych danych, szybkość hashowania Bitcoina uległa znacznemu wzrostowi nawet po zakończeniu trzeciej połowy w maju. Jak niedawno poinformował CryptoPotato, miernik mierzący moc obliczeniową używaną przez górników do walidacji transakcji na łańcuchu bloków BTC osiągnął nowy rekord wszech czasów wynoszący 170 eksahashów na sekundę. Stanowiło to 40% wzrost w ciągu pięciu miesięcy następujących po zmniejszeniu o połowę.

Chociaż szybkość mieszania nie jest skorelowana z ceną, inny raport zasugerował nadchodzący wzrost ceny. Wskazując, że walenie Bitcoin, czyli podmioty posiadające co najmniej 1000 monet, spowolniły akumulację, Glassnode zapewnił, że ostatecznie może to być pozytywny znak dla ceny aktywów.

Historycznie rzecz biorąc, gdy wieloryby przestały kupować ogromne ilości, stworzyło to okazję dla inwestorów detalicznych. Według firmy analitycznej Bitcoin może znajdować się „na początku przygotowań do szczytu rynkowego”.

Miłego