ANALITYK: BITCOIN MOŻE WKRÓTCE ZŁAMAĆ W KIERUNKU I POWYŻEJ 20,000 DOLARÓW

  • Bitcoin przeszedł silną fazę konsolidacji w ciągu ostatniego tygodnia.
  • Niektórzy obawiają się, że może to być prekursor silnego spadku, zwracając uwagę na to, jak BTC utworzyła wzór awarii huśtawki w jej wysokich partiach.
  • Jeden z analityków mówi, że w oparciu o Elliot Wave, Bitcoin może wkrótce przejść do nowych, wszechobecnych wyżów.

BITCOIN MOŻE WKRÓTCE PRZEKROCZYĆ $20,000, ELLIOT WAVE POKAZUJE

Bitcoin przeszedł silną fazę konsolidacji w ciągu ostatniego tygodnia. Krypto waluta obracała w coraz bardziej wąskim przedziale pomiędzy 18.500 a 19.500 dolarów, utrzymując oba te przedziały w miarę jak rynek stawał się niezdecydowany.

Podczas gdy niektórzy uważają, że jest to prekursor silnego spadku, analityk mówi, że bardziej prawdopodobne niż nie, Bitcoin będzie się rozszerzał wyżej.

Jeden z analityków krypto-asetów niedawno podzielił się poniższym wykresem. Pokazuje on, że Bitcoin znajduje się w środku handlu w formacji Elliot Wave, która potencjalnie rozwiąże problem na rynku przesuwając się wyżej w kierunku 20.000 dolarów i więcej.

Elliot Wave jest formą analizy technicznej, która sugeruje, że rynki poruszają się w przewidywalnych falach ze względu na psychologię inwestorów i inne trendy. Jak Investopedia dalej opisuje tę formę analizy technicznej:

„Elliott zaproponował, aby trendy cen finansowych wynikały z dominującej psychologii inwestorów. Odkrył, że wahania w psychologii masowej zawsze pojawiały się w tych samych powtarzających się fraktalnych wzorcach, czyli „falach“ na rynkach finansowych“.

Stosując to do wykresu Bitcoin’a, analityk, który podzielił się poniższym wykresem uważa, że rynek może wkrótce przejść do nowego, wszechobecnego wyżu:

„A gdybym ci powiedział, że to ostatnie 3 tygodnie bocznego ruchu było naszą główną korektą? $Bitcoin“

DLACZEGO?

Następna noga, która może spowodować, że Bitcoin przekroczy poziom oporu 20.000 dolarów, może rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Krypto-aktywny analityk Philip Swift zauważył, że w ciągu ostatnich czterech lat BTC w połowie grudnia, a mianowicie między 15 a 18 grudnia, zawsze ulegało istotnemu odwróceniu:

„Cykliczny charakter Bitcoinu: 15-18 grudnia 2016. Paraboliczny bieg byków rozpoczyna się 15-18 grudnia 2017 roku: Cykliczny bieg byków 15-18 grudnia 2018: Cykl dolny 15-18 grudnia 2019: Post Plustoken niski 15-18 grudnia 2020: ???? Być może nic w tym roku OR… małe wycofanie do połowy grudnia przed nowym parabolicznym biegu byków?“

Ten cykl sugeruje, że Bitcoin może przejść początek następnego cyklu wykładniczego pochodzą z połowy grudnia.